Kitap Kayıt Süreci | Sık Sorulan Sorular | Giriş Yap | Kayıt Ol | Dil

Sık Sorulan Sorular


ONLINE KİTAP SETLERİ VE ERİŞİMİ

SORU: Online kitap setinin içeriğinde ne var?

CEVAP: apitwist.com adresinde yer alan online kitaplık üzerinden ulaşabileceğiniz online kitap setleri içinde z-ders kitabı, z-çalışma kitabı ve online çalışma kitabı etkinlikleri yer alır.

SORU: Z-ders kitabı nedir?

CEVAP: Z-ders kitabı, zenginleştirilmiş içerik sunan bir kitap türüdür. Bu kitap üzerine yazı yazılabilir, şekiller çizebilir ve bunlar saklanabilir. Ayrıca, yayıncı/kurum yetkilisi tarafından kitap üzerine yerleştirilmiş etkileşimli aktiviteleri yapabilir, sesleri dinleyebilir, ek metinleri okuyabilir veya videoları izleyebilirsiniz. Eğer öğretmen kitabı satın aldıysanız, stüdyo erişimi ile kitap üzerine harici ses, video, metin, resim ve etkileşimli aktiviteler ekleyebilirsiniz.

 

APITWIST.COM / ZEKİKİTAP

SORU: ZEKİKİTAP kullanıcı adımı ve şifremi doğru girmeme rağmen bilgisayarıma yüklemiş olduğum uygulama açılmıyor. Neden?

CEVAP: ZEKİKİTAP uygulaması 18 Eylül 2021 itibariyle kullanıma tamamen kapatılmış, yerine web tabanlı bir sisteme geçilmiştir. Tüm online kitaplarımız apitwist.com üzerinden sunulmaktadır.

SORU: Daha önce ZEKİKİTAP uygulamasını kullanıyordum ancak şimdi Apitwist hesabım yok. Kitaplarıma nasıl erişeceğim?

CEVAP: Kitap sipariş formunuzu/faturanızı eke koyarak kitap@kultursanatyayinevi.com adresine e-posta gönderiniz. İncelemenin ardından gerekli yönlendirme yapılacaktır.

SORU: Z-kitapları bilgisayarıma yüklemem gerekir mi?

CEVAP: Hayır. Bu kitaplar tamamen web tabanlı olup sadece internet bağlantısı olan cihazlarda çalışır.

SORU: Z-kitapları tablet ya da telefonumda kullanabilir miyim?

CEVAP: Evet. Tarayıcı üzerinden apitwist.com/login adresine giderek kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra kitaplara erişebilirsiniz.

SORU: Online kitap setlerinin kullanım süresi ne kadar?

CEVAP: Kitaplarımızın standart kullanım süresi öğrenci kitapları için 12 ay, öğretmen kitapları için 18 aydır. Bu süre sonunda isterseniz aynı kitabı yeniden satın alabilir, çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu durumda, önceki kitap üzerine aldığınız notlarınız silinmez.

SORU: Öğretmen hesabı ile öğrenci hesabı arasında ne fark var?

CEVAP: Öğretmen hesaplarının kullanım süresi 18 ay, öğrenci hesaplarının kullanım süresi ise 12 aydır. Ayrıca, öğretmen hesaplarının stüdyoya erişim yetkisi var. Bu yetki ile z-ders ve z-çalışma kitabı içerikleri zenginleştirilebilir/kişiselleştirilebilir.

SORU: apitwist.com sayfası açılmıyor. Neden?

CEVAP: Apitwist.com üzerinden sizlere sunduğumuz içerikler tamamen web tabanlıdır ve tüm tarayıcılarla entegrasyonu test edilmiştir. Ancak nadir de olsa sunucu kaynaklı çok kısa süreli kesintileri olabilmektedir. Böyle durumda kısa süre bekleyebilir, ardından yeniden deneyebilirsiniz.

SORU: Basılı kitap satın aldım ama z-ders kitabına erişemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Basılı kitap satın aldığınızda sadece online çalışma kitabı ile z-çalışma kitabına erişim sağlayabilirsiniz. Z-ders kitabına erişemezsiniz. Z-ders kitabına erişim için ayrıca online kitap seti satın almanız gerekir.

SORU: Basılı kitap satın aldım. Bu durumda online çalışma kitabı etkinliklerine nasıl erişebilirim?

CEVAP: Çalışma kitabınızın arka iç kapağında bir kod yer almaktadır. Bu kodu apitwist.com/register sayfasındaki form üzerinde bulunan ‘Kitap Kodu’ alanına yazın ve formu doldurun. Ardından hesabınız açılacak ve kitabınız kitaplığınıza yüklenecektir. Daha sonra lms.apitwist.com/login/ adresinden mevcut kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak online çalışma kitabı etkinliklerine ulaşabilirsiniz.

SORU: Online kitap seti satın aldım, hesabımı açtım ve z-ders ve z-çalışma kitaplarını görebiliyorum. Peki online çalışma kitabı içeriklerine nasıl ulaşabilirim?

CEVAP: lms.apitwist.com/login/ adresinden mevcut kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak içeriklere ulaşabilirsiniz.

SORU: Z-ders kitabı ve z-çalışma kitabı içeriklerine nasıl ulaşabilirim?

CEVAP: Online kitap seti satın aldıysanız, size gönderilen kitap kodlarından birini kullanarak hesap açtıktan sonra apitwist.com/login/ adresinden mevcut kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

 

KAYIT FORMU

SORU: Kayıt formunu dolduruyorum ama şifremi kabul etmiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Şifrenizin 8 karakterden oluşması ve içinde en az bir büyük harf, bir de rakam olması gerekmektedir. Ayrıca Türkçe karakter kullanmayınız.

SORU: Kayıt formunda kullanıcı adı olarak ne yazmalıyım?

CEVAP: Kullanıcı adınızı belirlerken aralarında boşluk olmadan bir ya da birden fazla kelime seçebilirsiniz. Türkçe ve özel karakter kullanmayınız.

SORU: Şifremi istenilen ölçütlere göre belirlememe rağmen hesabı oluşturamıyorum, hata veriyor. Neden?

CEVAP: Sunucu kaynaklı anlık bir kesintiye denk gelmiş olabilirsiniz. Kısa süre bekleyin, sayfanızı yenileyin ve tekrar deneyin. Ayrıca, farklı tarayıcılarda da deneyebilirsiniz.

SORU: Bireysel kullanıcıyım, kurum listesinden hangi kurumu seçmeliyim?

CEVAP: Türkçe kitabı satın aldıysanız, Türkçe Kitapları Bireysel’i; İngilizce kitap satın aldıysanız, İngilizce Kitapları Bireysel’i seçiniz.

SORU: Elimde birden fazla kitap var. Kitap kodu alanına hangi kodu yazmalıyım?

CEVAP: Kitap kodu ilk kayıt için gereklidir. Bu nedenle elinizdeki kodlardan herhangi birini kitap kodu alanına yazınız. Hesaba giriş yaptıktan sonra sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Kitap Ekle’ butonunu tıklayarak diğer kitaplarınızı da sırasıyla ekleyebilirsiniz.

SORU: Kitap kodunu giriyorum ama ‘Kod kullanıldı’ hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Kitap kodunuzu yazıp kitapları satın aldığınız sipariş formunu/faturayı da ekine koyarak kitap@kultursanatyayinevi.com adresine eposta gönderin. İncelemenin ardından gereken yapılacaktır.

SORU: Kayıt sonrasında kurum seçimini yanlış yaptığımı farkettim ama düzeltemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: destek@pressglocal.com adresine ad, soyad, eski ve yeni kurum isimlerini yazarak eposta gönderiniz. Gerekli düzeltme yapılacaktır.

 

KİTAPLIK

SORU: Kurumsal kullanım için davetiye geldi, hesabımı açtım ancak kitaplarımı göremiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Kitaplarınız hesabınızın açılmasını takiben 1 gün içinde kütüphanenize eklenmektedir.

SORU: Daha önce sorunsuz kullandığım kitabım online kütüphanemde artık görünmüyor. Neden?

CEVAP: Abonelik süreniz dolduğu için kitabı göremezsiniz. Bunun için aynı kitabı yeniden satın almanız gerekir. Kurumsal kullanıcı iseniz kurum yetkiliniz ile iletişime geçiniz.

 

BASILI KİTAP

SORU: Ses kayıtlarını dinlemek için CD yok. Neden CD gelmedi?

CEVAP: Kitaplarımız ile birlikte CD sunulmamaktadır. Bunun yerine her dinleme etkinliğinin yanında bir QR koda yer verilmiştir. Bu kodu telefon ya da tabletinizdeki QR kod tarayıcı uygulaması ile okutarak ses kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Telefonunuzda QR kod tarayıcısı yoksa uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

SORU: Türkiye dışında bir ülkede yaşıyorum. Kitapları satın almam durumunda kargo ile gönderiyor musunuz?

CEVAP: Hayır. Kargo hizmetimiz yalnızca yurtiçi ile sınırlıdır.

SORU: Kitabı satın aldım ancak online kayıt için gereken kodu bulamadım. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Kitap kodu kitabın arka kapak iç sayfasında yer alır. Kontrol ediniz.

SORU: Kitap kodunun bulunduğu sayfada confirm.pressglocal.com adresi verilmiş. Peki neden apitwist.com adresine yönlendiriliyorum?

CEVAP: confirm.pressglocal.com adresi daha önce hizmet verdiğimiz bir adresti ve yeni adresimize yönlendirme yapıldı. Elinizde bulunan kitap son baskı olmadığı için eski adresi görüyorsunuz. Yeni baskı kitaplarımızda güncel adresimiz olan apitwist.com/register yer almaktadır.

SORU: Basılı kitap satın aldım ama z-ders kitabına erişemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Basılı kitap satın aldığınızda sadece online çalışma kitabı ile z-çalışma kitabına erişim sağlayabilirsiniz. Z-ders kitabına erişemezsiniz. Z-ders kitabına erişim için ayrıca online kitap seti satın almanız gerekir.

SORU: Basılı kitap satın aldım. Bu durumda online çalışma kitabı etkinliklerine nasıl erişebilirim?

CEVAP: Çalışma kitabınızın arka iç kapağında bir kod yer almaktadır. Bu kodu apitwist.com/register sayfasındaki form üzerinde bulunan ‘Kitap Kodu’ alanına yazın ve formu doldurun. Ardından hesabınız açılacak ve kitabınız kitaplığınıza yüklenecektir. Daha sonra lms.apitwist.com/login/ adresinden mevcut kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak online çalışma kitabı etkinliklerine ulaşabilirsiniz.

 

ŞİFRE SORUNLARI

SORU: Apitwist şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

CEVAP: apitwist.com/login sayfasındaki ‘Şifremi Unuttum’ bağlantısını tıklayın ve eposta adresinizi yazın. Eposta adresinize gelen bağlantı üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

SORU: Apitwist şifremi nasıl değiştirebilirim?

CEVAP: apitwist.com/login sayfasındaki ‘Şifremi Unuttum’ bağlantısını tıklayın ve açılan pencerede eposta adresinizi yazarak ‘Şifremi Sıfırla’ butonunu tıklayın. Ardından, e-posta adresinize gelen bağlantı üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca, profil sayfanızdan da şifrenizi değiştirebilirsiniz.

SORU: Şifremi sıfırlamaya çalışıyorum ama sıfırlama e-postası gelmiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP: Nadir de olsa sistem tarafından gönderilen epostalar spam/junk kutularına düşebilmektedir. İlgili kutuları kontrol edin ve gelen iletiyi ‘spam değil’ olarak işaretleyin.